Založen Národní přípravný výbor 19. světového festivalu mládeže a studentstva

V neděli 2. října 2016 byl z iniciativy Komunistického svazu mládeže založen Národní přípravný výbor 19. světového festivalu mládeže a studentstva. První zasedání Národního přípravného výboru se konalo v Praze-Žižkov. Stalo se tak na základě výzvy 1. mezinárodní přípravné schůze tohoto festivalu, která se pod patronací Světové federace demokratické mládeže uskutečnila nedávno ve venezuelském Caracasu.

19. světový festival mládeže a studentstva, který se uskuteční v říjnu příštího roku v ruském černomořském městě Soči, bude významným antiimperialistickým setkáním tisíců mladých lidí z celého světa s bohatým programem politických, kulturních i sportovních aktivit. Festival bude mimo jiné věnován 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, 70. výročí uskutečnění prvního světového festivalu mládeže v Praze či 50. výročí zavraždění slavného latinoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary.

Pokud máte zájem o informace ohledně příprav české delegace na Světový festival mládeže a studentstva, neváhejte kontaktovat Komunistický svaz mládeže skrz e-mailovou adresu ksm@ksm.cz